زردآلو اردوآباد

زردآلو اردوآباد

زردآلو اردوآباد
ارقام مختلف زردآلو لاسگردی-شاهرودی-تخم مرغی- وHarglow-Hargrand-Harlayne-Haroblush-HW 449 -Harogem-Harval-اصلاح شده پیوندی یک ساله و دوساله
Harglowزردآلو

این رقم زردآلو کمی دیرتر از اکثر زردآلوهای تجاری شکوفه می دهد. میوه ها از نظر اندازه متوسط هستند. ورنگ انها به صورت یک دست نارنجی روشن می باشد. میوه ها چند روز قبل از رقم ویکوت می رسند و سفت و خوشمزه اند. این رقمزردآلو مناسب ترین برای تره بار است. تاریخ برداشت ۸۸۸۸ آگوست می باشد.

Hargrandزردآلو

این رقم زردآلوهمراه با رقم ویکوت در یک زمان می رسند. میوه ها نارنجی کدر و سایز میوه هنگامی که حجم محصول کم است عالی است. گوشت آبدار و خوشمزه و مناسب برای تره بار است. زمان برداشت محصول ۶ آگوست می باشد.

Harlayneزردآلو

در اواخر آگوست یک هفته بعد از رقم ویکوت می رسد و اثبات شده مقاوم تر از رقم هارو است. میوه لکه قرمز دارد و در سبد بسیار درخشان و جذاب است. این رقمزردآلوبرای بزگ شدن به هرس با دقت احتیاج دارد. این رقم مناسب ترین برای فروش در تره بار است اما همچنین برای فرآوری خانگی مناسب است. تاریخ برداشت ۱۴ آگوست می باشد.

زردآلوHaroblush-HW 449

یک زردآلوی زودرس که ۴ روز بعد از رقم هارکوت می رسد. دارای میوه های جذاب که سراسر نیمی از میوه لکه قرمز دارد. میوه دوکی شکل و اندازه ی آن متوسط است. کیفیت گوشت بسیار خوب و هسته جدا می باشد. میوه دارای گوشت سفت و نسبتا مقاوم به لکه باکتریایی و ترک خوردگی پوست است. درخت این رقم مقاوم تر از رقم ویکوت است، پر محصول، قوی و مقاوم به شانکر است. زمان برداشت محصول ۲۹ جولای می باشد.

زردآلو Harogem

این رقم زردآلومیان رس است و چند روز بعد از رقم ویکوت می رسد.اما مقاوم به سرما نیست. ته میوه روشن و براق است و شانه های میوه قرمز تیره است. یک رقم جذاب برای فروش در تره بار است. میوه ها زود رنگ می گیرند به همین علت برای رسیدن مناسب آنها باید به زمان چیدن محصول دقت کرد. لکه باکتریایی در برخی فصول مشکل ساز است اما در همه  ارقام خوب این مشکل وجود دارد. تاریخ برداشت ۸ آگوست می باشد.

زردآلو Harojoy –HW 446

یکزردآلوی زودرس که ۵ روز بعد از رقم هارکوت می رسد. میوه بسیار جالب توجه با لکه های قرمز، در اندازه متوسط تا بزرگ، کمی مسطح، گوشت بسیار سفت، کیفیت خوراکی خوب و هسته جدا می باشد. همچنین میوه به لکه باکتریایی، پوسیدگی قهوه ای و ترکیدگی پوست مقاوم است. عملکرد درختزردآلو متوسط مقاوم به شانکر و مقاوم تر از رقم ویکوت است. تاریخ برداشت ۲۹۹۹۹ جولای می باشد.

زردآلوHarval

یک رقم زردآلودیررس که یک هفته بعد از رقم ویکوت می رسد و با رقم زردآلوهارلاین همزمان است.  میوه های بزرگ و قابل توجهی به رنگ نارنجی روشن با لکه های قرمز دارد. درختان عملکرد خوبی در هارو و وینلندHARROW & VINELAND) ) دارند. تاریخ برداشت میوه ها ۱۴ آگوست می باشد.

Harostar-HW 436زردآلو

نام: زردآلوی اردوآباد
زمان رسیدن میوه: نیمه دوم خرداد ماه
عمر اقتصادی: ۳۵ سال
پایه: زردآلوی بذری
نوع مصرف: تازه خوری – خشکبار
تحمل سرمای زمستانی:-۲۰c الی -۲۵c

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های علامت گذاری شده الزامی هستند . *

*